Absolut Tolerance

Zadání:

Jedním z velkých témat současnosti je nedostatečná tolerance ve společnosti ve světě i u nás. Alespoň tak to vnímáme společně s naším klientem Absolut, proto jsme se rozhodli pro projekt Absolut Toloreance, ve kterém jsme chtěli podpořit nejen toleranci, ale také rovnost lidí nehledě na jejich vyznání, pohlaví či etnicitu.

Realizace:

Náš cíl byl zvýšit míru tolerance ve společnosti, a to hned v pěti oblastech – rovnoprávnosti mužů a žen, LGBT, svobody vyznání, etnické příslušnosti a migrace. Spojili jsme se s těmi nejlepšími v oboru. S předním českým grafikem Pavlem Fuksou jsme vytvořili kampaň Absolut Tolerance, se kterou jsme vyrazili nejen do digitálu, ale také do ulic v Praze, Brně a Plzni.

Naše sdělení jsme poslali do světa přes funkční dveře. Každé z nich originálním způsobem vizuálně symbolizovaly jedno téma, kde cítíme, že je potřeba větší tolerance. Pokud se lidé rozhodli dveřmi projít, vyjádřili tím souhlas k našemu sdělení. Na každé dveře jsme zároveň zabudovali počítadlo, přičemž za 3 týdny prošlo dveřmi více než 20 tisíc lidí.

V rámci projektu Absolut Tolerance jsme spolupracovali také s hudebníkem Renne Dangem, který pro kampaň nahrál singl a klip -  Žij a nech žít, který vidělo přes 287 tisíc lidí. Do kampaně jsme taktéž zapojili populární komičku Adélu Elbel. Ta vytvořila speciální tolerantní stand-up video

Následně jsme vzali naši myšlenku a v podobě netradičního merche jsme toleranci šířili i ve více než 100 podnicích a barech po celé ČR. 

Tato unikátní kampaň měla také velký PR dosah. Informovalo o nás více než 90 médií, jak v onlinu, tak v printu.

Video:

Fotografie

Tolerance_Adela
Tolerance_dvere1
Tolerance_dvere2
Tolerance_dvere3
Tolerance_dvere4
Tolerance_dvere5
Tolerance_dvere_all
Tolerance_triko

Pojďme společně vytvořit váš projekt!